Neden Yetenek Anaokulu ?

* Başarmak için sevmek gerekir!,

* Farklı zeka ve yetenekleri ortaya çıkarmak gerekir.

-Çocuk sahip olduğu yeteneklerle ilgili deneyim fırsatı bulduğunda ve bu konuda egzersiz yaptığında sahip olduğu yetenek güçlenir ve  beyinde birer "anayol" oluşturur. Bu yol çocuğun geliştirdiği yeteneği ile oluşur.Çocuğun kullanmadığı, egzersiz yapmadığı yetenekler ise bir süre sonra geride kalır, ve buna bağlı olarakokul yaşamında başarısıda çocuğun kendi yeteneklerini geliştirmesi ile doğru orantılıdır
-Okul öncesinde çocuğu tanımak çok önemlidir, çocuğun zeka düzeyi ve yeteneğine göre nereye kadar gidebileceği ve buna bağlı olarak ne düzeyde başarı gösterebileceğini iyi hesaplamak gerekir.Buda iyi bir öğretmenle mümkündür.

-Eğitim ve yetenek geliştirme programımız çocukların zihinsel, bedensel ve ruhsal yeteneklerini geliştirmelerini ve çok yönlü kişilik kazanmalarını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Onları cesaretlendirecek, kişisel sınırlarını genişletme konusunda teşvik edecek ve gerekli olanakları kendilerine sunacak şekildedir. Öğretim programımızda, işleyiş bakımından tam bir sistem bütünlüğü sağlanmıştır

-Yetenek Anaokulu 3-6yaş çocuklarının her yaş grubuna özel gelişimsel yetenekleri ve özellikleri dikkate alınarak erken çocukluk döneminde bu özellik ve yeteneklerini geliştirmek ve yönlendirmek amacındadır.

- Anne ve  babaları bu amaç doğrultusunda bilinçlendirip aileyi de çalışmalarımıza ortak edip, katılımlarını sağlayarak birlikte bu yolda yürümek en önemli hedefimizdir.


Etiketler : Neden Yetenek Anaokulu ?bottom