Yabancı Dil Eğitimi

*Yabancı Dil Eğitimine Erken Yaşta Başlamanın Faydaları

 

-Erken yaşta yabancı dil eğitimi aslında Milli Eğitim Bakanlığınca da benimsenmiş bir projedir.Erken yaşta başlamanın faydalarını birkaç maddede toplamak istersek;

- Yeni bir şeyleri kısa sürede öğrenmek çocuklar için doğuştan gelen bir yetenektir. Onlar için İngilizce dilini öğrenmek oyunsu bir çalışmadan yola çıkarak kazancı bol bir birikim olacaktır.

 - Çocuklar günümüzün en büyük sorunlarından uzak, beyinsel yapıları ise algılamaya açık bireylerdir. Bu yüzden bir yabancı dili öğrenmeleri yetişkinlere oranla daha kısa sürede ve daha kalıcı şekilde gerçekleşebilmektedir.

- Erken yaşta başlayan dil eğitimleri gelecek yıllarda çocuğunuzda diğer yabancı dillere ilgiyi arttırmasını ve gelecekte en az iki ya da üstü yabancı dile sahip olabileceklerini gösterir.

-Aslında sayamadığımız ve çocukların içinde gizli birçok kişisel gelişime de erken yaşta başlanan dil eğitimi neden olur.


Etiketler : anaokulu , maltepe anaokulu , özel anaokulu , özel maltepe anaokulu , anaokulu maltepe , anaokulu özel , maltepe , maltepe özel anaoukulu ,bottom